استعلام خلافی خودرو آنلاین

2

خلافی خودرو، یک لیست کامل از تمامی جرائم خودرو می باشد. تمامی رانندگان در طول مدتی که از خودرو خود استفاده می کنند، بر اساس خلاف هایی که سهوا یا عمدا مرتکب می شوند به وسیله پلیس جریمه می شوند. تمامی این جریمه ها در پرونده خودرو شخص مرتکب جرم ثبت می شود. در اصطلاح به این لیست، خلافی خودرو می گویند.

همان طور که اشاره شد خلافی خودرو کلیه جرائمی است که راننده مرتکب شده و به وسیله پلیس جریمه شده است. برای آشنایی بیشتر شما تعریف کوتاهی از این جریمه ها می کنیم:

جریمه مادی :

در این جریمه خلافی را که راننده مرتکب شده بر اساس نوع آن و مبلغ جریمه در دسته قبض می نویسند. جریمه های مادی به وسیله نمایندگان شورای اسلامی ایران مشخص شده است و مبلغ آن ها را اعلام نموده اند

جریمه توقیف خودرو:

طبق تشخیص افسر بر اساس خلافی که راننده مرتکب شده است، خودرو ظرف مدت مشخصی توقیف می شود.

جریمه نمره منفی:

خلاف ها براساس نوع آن ها نمره منفی دارند که افسر این نمره منفی را در قبض جریمه ثبت می کند.

پس بنابراین هر روز افراد زیادی هستند که درگیر گرفتن خلافی خودرو و پرداخت کردن مبلغ آن می باشند. بیشتر افرادی که قصد پرداخت خلافی را دارند با مراجعه به یکی از دفاتر پلیس +۱۰ و پرداخت کردن مبلغی جدا از مبلغ جریمه قبض خلافی ماشین خود را دریافت می کنند. بعد از این مرحله باید برای این که بتوانند مبلغ قبض را پرداخت کنند به یکی از شعب بانک ملی و یا یک دستگاه عابر بانک مراجعه کنند. در صورتی که به بانک مراجعه کنند باید مدتی را در صف انتظار بگذرانند و مراجعه به عابر هم مشکلات خود را دارد. مشکل دیگری که اینجا وجود دارد این است که در دفاتر پلیس +10 فقط برگه خلافی هایی داده می شود که مبلغشان از یک میلیون تومان کمتر باشد. در صورتی که مبلغ بالای یک میلیون تومان باشد باید به راهنمایی رانندگی مراجعه کنید. خوشبختانه پیشرفت علم و تکنولوژی همواره در همه زمینه ها به کمک انسان ها آمده است. در حال حاضر با توسعه و پیشرفت بانکداری الکترونیک و پرداخت الکترونیک، استعلام خلافی خودرو و پرداخت آن خیلی خیلی  ساده و آسان شده است. برای این منظور حتی دیگر نیازی به خارج شده از منزل را هم ندارید. و به راحتی می توانید غیر حضوری در یک چشم بر هم زدن خلافی ماشینتان را استعلام و جریمه آن را پرداخت کنید.

برای این منظور و راحت شدن کار، پلیس راهور راهی بسیار ساده را در نظر گرفته است. استعلام خلافی خودرو آنلاین راه پیشنهادی پلیس راهور می باشد. این روش بسیار آسان است و به را حتی و بدون مشکل می تواند در منزل استعلام خلافی خودرو آنلاین  را انجام دهید و مبلغ مورد نظر را پرداخت کنید. در ادامه آموزش استعلام گرفتن از طریق اینترنت و به صورت آنلاین را با هم مرور می کنیم:

دیگر نیاز نیست حتی از خانه خود خارج شوید. شما می‌توانید از خانه و به صورت غیر حضوری خلافی اتومبیل خود را دریافت و پرداخت کنید.

مراحل قدم به قدم استعلام خلافی خودرو آنلاین

مرحله اول : در ابتدای کار برای این که بتوانید استعلام خلافی خودرو آنلاین را انجام دهید باید به سایت پلیس راهور مراجعه کنید. پس وارد سایت (rahvar120.ir)  بشوید و در سمت راست صفحه گزینه خدمات را انتخاب کنید و سپس بر روی استعلام خلافی کلیک کنید

استعلام خلافی خودرو

در قسمت خدمات بر روی گزینه استعلام میزان تخلف کلیک کنید

استعلام خلافی خودرو

. در صورتی که ترافیک سایت به دلیل حجم گسترده ورود بالا رود ممکن است کمی دچار مشکل شوید. برای جلوگیری از مشکلات احتمالی در پایین صفحه گزینه استعلام میزان تخلفات رانندگی را بزنید و به صورت مستقیم وارد بخش استعلام خلافی خودرو آنلاین شوید..

در صفحه جدیدی که برای شما باز می شود فقط کافی است تا بارکد پستی که در پشت کارت خودرو شماست را وارد کنید.

استعلام خلافی خودرو

بعد ازاین که صفحه استعلام باز شد حالا مراحل زیر را انجام دهید.

مرحله دوم: در صفحه ای که برای شما باز می شود، از شما می خواهد تا بارکد 8 رقمی موجود در پشت کارت را وارد کادر مخصوص کنید. بعد از این کار تصویر امنیتی به شما نشان داده می شود که باید عینا همان تصویر را که معمولا اعداد و ارقام یا حروفی هستند را در کادر مربوط به آن وارد کنید.

 

خوب به همین راحتی. حالا گزینه جستجو را بزنید تا سیستم جستجو کرده و خلافی خودرو شما را در قالب یک قبض به شما تحویل دهد. می توانید پرینت این قبض را بگیرید و نسبت به پرداخت آن اقدام کنید.

برای پرداخت کردن قبض هم یا این که به باجه عابر بانک مراجعه کنید و مبلغ جریمه را پرداخت کنید. یا این که از طریق سایت بانک ملی اقدام به این کار کنید. برای این که آنلاین و اینترنتی مبلغ را پرداخت کنید به آدرس www.bmi.ir  وارد شوید.

 

از قسمت خدمات الکترونیکی، گزینه “پرداخت اینترنتی دسته‌ای قبوض” را انتخاب کنید و وارد صفحه پرداخت قبوض شوید.

 

 

خوب دیگر کار سختی وجود ندارد. کافی است تا اطلاعات خواسته شده را تک به تک در کادرهای مربوطه وارد کنید و سپس در حالی که بدون هیچ زحمتی و معطل شدن در ترافیک و …. درون منزل خود استعلام خلافی خودرو آنلاین را دریافت کرده و مبلغ جریمه آن را پرداخت کنید.

 

نکات مهم امنیتی

برای این که از شناسه قبض و شناسه پرداختتان مطمئن شوید، بهتر است ابتدا آنها را در بخش مورد نظر و خواسته شده وارد کنید وسپس گزینه “ثبت این قبض و افزدون قبض دیگر” را بزنید. با این کار مبلغ قبض به شما نشان داده می شود. در این صورت با خیال راحت از صحت کار می توانید ادامه دهید.

نکته مهم و اساسی دیگری که وجود دارد این است که حتما از سایت خود بانک به صفحه پرداخت قبوض متصل شوید. به علاوه آدرس را در قسمت آدرس بار حتما چک کنید تا درست باشد. به این ترتیب امنیت تراکنش خود را بالا می برید و بدون هیچ دغدغه ای به ادامه کار می پردازید.

 

2 Comments
 1. خلافی ماشین says

  دستتون درد نکنه مطلب خوبیه بود

 2. مسعود says

  ممنون از مطلب مفیدتون
  با اپلیکیشن فرمون هم می تونید به راحتی خلافی تونو استعلام کنید و با ریز جزئیات خلافی تونو ببینید و موارد دلخواهشو پرداخت کنید.
  علاوه بر استعلام خلافی خودرو ، هشدار دوربین های کنترل ترافیک ، هشدار سرعت غیرمجاز هم داره که مانع از جریمه شدن میشه .
  پلاک یاب، لیست میزان و موارد تخلفات رانندگی و نمره منفی گواهینامه، استعلام بیمه شخص ثالث هم از فیچرهای دیگه این اپلیکیشن هست
  farmooon.ir/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: