دستگاه تشخیص رنگ شدگی خودرو

0

زمانی که قصد خرید خودرو دست دوم را داریم یکی از مواردی که اهمیت زیادی دارد، مشخص کردن رنگ شدگی بدنه خودرو می باشد. به این دلیل این مورد اهمیت زیادی دارد که رنگ شدگی بدنه می تواند نشانه یک تصادف جدی و آسیب شدید به خودرو باشد. خودروهای رنگ شده نسبت به خودروهای رنگ نشده قیمت کمتری دارند.

دستگاه تشخیص رنگ خودرو

خودروهایی که دارای رنگ شدگی در گلگیرها و یا درب ها هستند خیلی آسان تر به فروش می رسند. ولی بدنه ماشین و سقف جزو نقاط حساسی هستند که نمی شود بی تفاوت از آن گذشت. چون ممکن است در اثر آسیب ناشی از تصادف، جلوبندی ماشین تحت تاثیر قرار گرفته باشد. پس این امکان وجود دارد که آسیبی به خودرو وارد شده باشد که نتوان آن را برطرف کرد. مشخص کردن رنگ شدگی در سقف هم اهمیت دارد. سقف رنگ شده می تواند نشانه چپ شدن ماشین باشد، در این‌صورت هندلینگ خودرو پایین آمده و دیگرسرپیچ ‌ها درست کار نمی کنند.

پس تشخیص رنگ شدگی خودرو بسیار مهم است چرا که با این کار از مشکلات بعدی که پس از خرید ممکن است برایتان پیش آید جلوگیری می کنید.

برای این منظور در حال حاضر دستگاه های دیجیتالی در بازار وجود دارند که مسئولیت تشخیص ضخامت رنگ ماشین را بر عهده دارند. این دستگاه های دیجیتال روشی نوین و جایگزینی مناسب برای دستگاه های تست سنتی هستند. دستگاه های دیجیتال تشخیص رنگ، از سرعت و دقت بالایی برخوردار هستند. که معمولا تعمیرگاه های مجرب و معتبر این دستگاه را در تعمیرگاه خود دارند.

در روش سنتی از آهن ربا استفاده می کردند که میزان خطا در این روش زیاد بود. ولی با استفاده از دستگاه های دیجیتال تشخیص رنگ خودرو، میزان این خطا به صفر رسیده است. زمانی که خودرویی دارای رنگ خوردگی باشد، در قسمت رنگ شده به علت وجود بتونه و رنگ مجدد دارای ضخامت بیشتری نسبت به قسمت های رنگ نشده می باشد. دستگاه ديجيتال تشخيص رنگ ، این ضخامت به وجود آمده را با دقتی بسیار زیاد بر حسب هزارم ميليمتر (ميكرون) اندازه گيرى می کند و بر روى نمایشگر خود نمايش مي دهد. با این عمل این امكان فراهم می شود تا بدنه خودرو با دقته بیشتری بازرسی شود و از فابريك بودن بدنه و شناسايى دقيق نواحى تعمير شده و رنگ شده اطمینان به عمل می آید. بنابراین دقت بالایی که در این دستگاه وجود دارد، موجب شده تا یکی از روش های اطمینان بخش برای تشخیص رنگ شدگی خودرو در اکثر کشورهای دنیا به حساب آید.

قابلیت های دستگاه تشخیص رنگ شدگی خودرو

  • امکان نمایش ضخامت رنگ بدنه خودرو بر حسب هزارم میلیمتر بر روی نمایشگر
  • نمایشگر بزرگ و خوانا بودن ضخامت ها
  • قابلیت مشخص کردن جنس بدنه خودرو ( آهن یا آلومینوم )
  • امکان ذخیره کردن 10 ضخامت در حافظه خود
  • وجود چرخش 180 درجه ای صفحه نمايش
  •  راحتی در خواندن اعداد به هنگام ضخامت سنجی نقاط پایینی خودرو
  • قابلیت  کالیبره کردن دستگاه به صورت کالیبره یک نقطه ای و کالیبره دو نقطه ای با استفاده از فویل های کالیبراسیون
  • دارای وزن بسیار کم و قابل حمل می باشد

نحوه عملکرد دستگاه تشخیص رنگ شدگی خودرو

این نکته را در نظر بگیرید که ضخامت رنگ فابریک در خودروهای مختلف متفاوت است. مثلا ضخامت رنگ فابریک پژو206 با پژو پارس متفاوت است. پس قبل از اقدام باید این ضخامت ها را بدانید. دستگاه تشخیص رنگ خودرو به وسیله یک آهن ربای مخصوص کار می کند. این آهن ربا را به بدنه خودرو می چسبانند و سپس رها می کنند. بر روی نمایشگر عددی نمایش داده می شود که نشانه ضخامت رنگ خودرو است. با استفاده از این عدد می توان فهمید که خودرو رنگ شده است یا نه.

قیمت دستگاه تشخیص رنگ خودرو

دستگاه دیجیتال تشخیص رنگ شدگی خودرو دارای مدل ها و برند های مختلفی می باشد. که با توجه به برند و امکانات موجود در آن بین 300 هزار تومان تا 2500000 تومان در بازار موجود می باشد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: