معایب برلیانس H330 – Disadvantages Brilliance H330

0

معایب برلیانس H330 – Disadvantages Brilliance H330

معایب برلیانس H330 همچون اغلب خودروهای چینی وارد شده و یا مونتاژ شده به دست شرکت های خودروساز داخلی،کمی بیش از حد تصور است که البته باید گفت عیب گذاشتن بر روی مدل ماشین ها در کشوری همچون کشور ما، کاملا نظری و شخصی می باشد؛ اما شاید لازم باشد بدانید این خودرو دست کم نسبت به سایر خودروهای وارد شده چینی، با استقبال بهتر و بیشتری از سوی خریداران مواجه شد و تواسنت برای مدتی عنوان پر فروش ترین خودرو چینی در بازارهای ایرانی را به دست آورد!

معایب برلیانس H330

نگاه اجمالی با برلیانس H330:

پیش از پرداختن به مدل و توانایی های ذاتی این مدل، باید بگوییم H330 همانطور که از نامش پیدا است محصول کمپانی برلیانسی است که از سال 1992 کار خود را آغاز نمود و در طول تمامی این سال با کمپانی های بزرگی همچون:

  • BMW (از جمله کمپانی های خودروساز بزرگ آلمانی)
  • Mitsubishi (کمپانی نامدار ژاپنی که عمده سهام آن متعلق است به رنو و نیسان)
  • Porsche (یکی از فانتزی ترین کمپانی های خودروساز جهانی)
  • Italdesign (شرکت فنی و مهندسی ایتالیایی در خصوص طراحی خودرو)
  • Toyota (محبوب ترین برند سال 2016 و یکی از پرفروش ترین کمپانی های حال حاضر دنیا)
  • Pininfarina (یک شرکت فعال ایتالیایی در زمینه های طراحی خودرو و بدنه سازی)

همکاری کرده است. برلیانس H330 نیز طبق گفته پینین فارینا که سازنده و صاحب امتیاز طرح آن می باشد، از طراحی و سبک بی او دبلیوهای سری نخست الگو برداری شده است و به همین جهت است که بسیاری از بازدید کنندگان آن به ویژه در محیط های تاریک و شب، غالبا آن را یک بی ام دبیلو می پندارند!

 

برلیانس H330 یک خودرو سدان و مناسب برای استفاده درون شهری و بیرون شهری است؛ این خودرو چینی از موتور چهارسیلندر 16 سوپاپی با حجم 1498 برخوردار می باشد. قدرت موتور برلیانس به اندازه 103 اسب بخار می باشد و طبق آنچه در آزمون سرعت این مدل مشخص شده است: گیربکس اتومات آن سرعتی حداکثر تا 170 کیلومتر و گیربکس دستی آن نیز سرعتی حداکثر تا 175 کیلومتر در ساعت را می تواند برایتان به ارمغان بی آورد! البته فراموش نکنید که میزان سوخت تقریبا 6.5 لیتری این ماشین می تواند گواه خوبی برای استفاده از آن در مسافرت ها باشد! هر چند که از نظر فنی نمی توان خیلی به داشته های H330 افتخار کرد. حال بهتر است با هم برخی از معایب برلیانس H330 را مرور نماییم؛

معایب برلیانس H330

1- وزن کلی و شتاب خودرو نامناسب:

به نسبت ابعاد و نوع تجهیزاتی که برای این مدل در نظر گرفته شده است، وزن H330 کمی زیاد تلقی می شود. وزن این خودرو در نوع گیربکس دستی 1240 و در نوع اتومات آن نیز 1250 کیلو می باشد و تقریبا صفر تا صد شتاب کل خودرو را تحت تاثیر خود قرار می دهد. اما عیب دیگر این مدل برلیانس، شتاب گیری کند اولیه و افزایش شتاب در نوع ثانویه آن می باشد. شاید بهتر بود طراحان این مدل خودرو کمی حساسیت بیشتری در خصوص تولید و ساخت این مدل به خرج می داند و با در نظر گرفتن وزن کمتری برای آن، مانع از شتاب گیری تند این مدل نمی شدند! ناگفته نماند با اینکه وزن و شتاب برلیانس H330 از معایب بزرگ این مدل خودرو محسوب می شود، اما باز هم می توان گفت وزن و نوع شتابی آن در میان سایر خودروهای هم رده از وضعیت بسیار بهتری برخوردار می باشد.

2- کیفیت ساخت و تولید پایین:

خیلی جای تعجب و نگرانی ندارد. اگر شما با عدم کیفیت مطلوب در برلیانس H330 مواجه شوید؛ شاید باور نکنید اما از همان روز اول ورود ماشین های چینی به ایران برای عرضه مستقیم و یا مونتاژ کردن آنان، هیچ خبری مبنی بر ایجاد یک برنامه مدون به جهت افزایش کیفیت کل این مدل ماشین ها از سوی خودروسازان ایرانی منتشر نشد و خیلی زود اغلب خریداران نه تنها برلیانس ها بلکه دیگر ماشین های چینی نیز به نبود کیفیت در کل خودرو خریداری کرده شان، اشاره داشتند! جالب است بدانید برلیانس H330 به نسبت دیگر مدل های برلیانس از کیفیت بسیار مرغوب تری برخوردار می باشد. و ضعف آشکار آن در مواجه و مقایسه با دیگر خودروهای هم رده خیلی به چشم می آید. به هر حال به یاد داشته باشید که این خودرو از سوی شرکت پارس خودرو که یکی از شرکت های زیر مجموعه خودروسازی سایپا می باشد، مونتاژ و تحویل عموم خریداران می گردد و نباید با توجه به رنج خرید این سری از سدان های چینی، انتظار زیادی را داشته باشید.

3- عدم وجود بازار دست دوم (استوک) مناسب:

همیشه در خاطر خود داشته باشید که در کشور ما هیچ وقت خودروهای چینی قادر نخواهند بود از بازار دست دوم مناسب یا همان قطعات استوکی شایسته برخوردار باشند؛ برای اثبات این حرف شما می توانید کمی در خصوص بازارهای خرید و فروش خودروهای چپنی به ویژه برلیانس ها تحقیق کنید و خود متوجه رکود موجود در این بازارها شوید. پس بهتر است هنگام خرید برلیانس ها و به ویژه برلیانس H330 نیز نهایت دقت خود را به کار برید تا صورت لزوم فروش آن، خیلی متضرر نشوید!

4- عملکرد ناهماهنگ گیربکس ها:

گیربکس برلیانس H330 چه دستی باشد و چه اتومات، از یک ناهماهنگی ملموس در قسمت پیراشنه خودرو برخوردار است که البته با توجه به طیف ماشین های موجود در بازارهای ایران، خیلی نمی شود به آن به چشم یک عیب بزرگ نگاه داشت. اما به هر حال این چیزی است که در اغلب خودروهای پینی بیش از خودروهای ساخت داخلی تاکنون دیده شده است.

معایب برلیانس H330

کلام آخر:

در خصوص معایب برلیانس H330 نکات ریز و درشت بسیاری وجود دارد که ما سعی کردیم تا حدی که امکان دارد برخی از برجسته ترین های آنان را برایتان در این مطلب بازگو نماییم؛ حال این که شما قصد خرید این مدل ماشین را داشته باشید و یا نه بر عهده خودتان است اما به عنوان یک پیشنهاد سر بسته به شما توصیه می کنیم پیش از خرید برلیانس H330 ساخته کشور چین، کمی هم در مورد ماشین های هم رده دیگر تحقیق نمایید و از قیمت قطعات آن ها نیز اطمینان حاصل کنید تا در صورت نیاز با مشکلی مواجه نشوید!

Leave A Reply

Your email address will not be published.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: