معایب جک j5

0

معایب جک j5

همانطور که در یکی دیگر از مطالب وب سایت ماشین باز در خصوص امکانات رفاهی و آپشن های خودرو جک j5  صحبت کرده ایم؛ این بار نیز قصد داریم از معایب جک j5 برایتان کمی صحبت کنیم تا اگر روزی قصد خرید و یا حتی در حال حاضر نیز صhحب یکی از این خودروهای جک جی فایو می باشد، از معایب خودرو مد نظرتان آگاهی یابید! دوستان عزیز توجه داشته باشید بسته به علاقه مندی شما عزیزان ما سعی کرده ایم تا در این مطلب بیشتر در خصوص جی فایو اتومات برایتان حرف بزنیم و معایب گیربکس نوع اتومات آن را در حد امکان بگونه ای که از حوصله مخاطبان خارج نشود، برایتان گردآوری نماییم.

معایب جک j5

معایب جک j5 عبارتند از:

صدای بیش از حد درون کابین:

معمولا اغلب خودروهای چینی که در بازارهای ایران به فروش می رسد، از مشکل وجود صدای بیش از حد انتظار موتور در داخل کابین خودرو برخوردار هستند که البته این مورد خیلی هم چیز عجیبی نیست اما قطعا با نشستن در داخل خودرو j5 شما به خوبی متوجه می شوید که این مسئله نه چندان عجیب به یک سمفونیک گوش خراش در طول مدت زمان رانندگی برایتان تبدیل می شود.

بدون تعارف باید بگوییم بخش عایق بندی میانی موتور و کابین سرنشینان خودرو در مدل جی فایو اصلا از کیفیت خوبی برخودار نیست و بیشتر کسانی که از آن استفاده می کنند به بروز صدای زیاد موتور و فن رادیاتور در داخل آن به ویژه در نوع گیربکس اتومات این خودرو که فن جداگانه ای برای خنک کردن گیربکس به حساب می آید، گواهی می دهند که امید است با توجه به میزان بالای تقاضا از سوی ایرانیان عزیز برای خرید این مدل خودروهای چینی که با قیمتی مقرون به صرفه به بازار عرضه می شوند و انصافا هم از امکانات رفاهی مطلوبی بهره مند می باشند، خیلی زود کمپانی جک فکر اساسی برای بر طرف نمودن این مشکل جدی انجام دهد!

کیفیت رنگ نه چندان بالای بدنه خودرو:

جک j5  متاسفانه از کیفیت مطلوبی برای رنگ بدنه خود برخوردار نیست و این یکی دیگر از معایب بزرگ این خودرو چینی به حساب می آید؛ البته طبق نظر کارشناسان و صاحب نظران این حرفه، اشکال در نوع خودرو جک نیست و اشکال از کمپانی مونتاژ کننده آن در ایران می باشد! شنیده های ما حاکی از این است که کارخانه کرمان موتور که در واقع مونتاژ کننده و صاحب امتیاز این خودرو در بازارهای داخلی است، در قسمت رنگ بدنه آن کمی کوتاهی می کند و از اهمیت دادن به کیفیت نهایی آن خودداری می کند.

البته لازم به ذکر است که کارخانه کرمان موتور در اکثر محصولات خود از کیفیت رنگ های پایین برای قسمت بدنه خودروها استفاده می کند که جک جی فایو یکی از این مدل خودروها می باشد و شاید باورتان نشود که خودروهای گران تر از جک نیز بر خلاف آنچه تصور می کنید با کیفیت پایین رنگ بدنه خود از سوی کرمان موتور وارد بازار می شوند.

معایب جک j5

گیربکس اتومات پر سروصدا:

شاید واقعا غیر قابل باور باشد که مدل اتومات یک خودرو که قطعا باید تجهیز تر و کامل تر از مدل دستی آن باشد، اینقدر پر سروصدا باشد و نتوان راه حل مفیدی نیز برای آن پیدا نمود؟! جی فایو اتومات از یک گیربکس قدیمی برخوردار شده است که در هنگام کار کردن خودرو، صداهای نسبتا زیادی را درون کابین ایجاد می کند و این صداها زمانی به اوج وُلوم خود می رسند که شما در مسیر شیب داری آن هم از نوع تند، ایست کرده اید و حال می خواهید به حرکت خود ادامه دهید! جالب است بدانید اغلب کسانی که سوار خودرو جک جی فایو می شوند و با این عیب آن آشنایی ندارند، فکر می کنند که خودرو دچار یک خرابی بزرگ شده است.

کیفیت غیر قابل دفاع داخل کابین:

شاید فقط یک کمپانی چینی بتواند اینقدر در ارائه کیفیت قسمت های داخل کبین خودروها، کوتاهی کند و هیچ خریداری هم نتواند به آن ها معترض شود! قیمت مناسب جی 5 سبب گشته تا واقعا قسمت های متعددی از این خودرو حتی از شرایط کیفیت رقابتی با دیگر خودروهای هم رده نیز پایین باشد و نتوان به هیچ عنوان از این همه کوتاهی و کاستی دفاع کرد! جنس پلاستیک بد و بسیار ارزان در کنار دکمه آپشن ها و طریقه چیدمان نه چندان جذاب آن ها سبب گشته تا کابین داخلی خودرو جک اصلا فریبنده نشود و مخاطبان و خریداران این خودرو هیچ حس تازه ای با نشستن در داخل آن به دست نیاورند؛

فارغ از همه این ها باید به درچه های تهویه هوای این مدل نیز اشاره کنیم که واقع از ظاهری زشت برخوردار هستند و اصلا نمی توان باور کرد خودرویی با این سطح کیفیت در قسمت داخلی خود، در سال 2017 و 2018 در حال خرید و فروش می باشد و این در حالیکه است که اکثر کارشناسان خودرو ایران معتقدند جک j5  یک خودرو لوکس در سال 2000 میلادی بوده است و برای فروش در سال های متمادی، واقعا خودرو بسیار ضعیفی لااقل در قسمت آپشن و کیفیت کابین سرنشینان جلو و عقب می باشد.

معایب جک j5

کیفیت مونتاژ شانسی برای خودروی شما:

یکی دیگر از معایب جک j5 که واقعا خنده دار می باشد، کیفیت مونتاژ آن می باشد که برخی از آنها خوب در می آید و برخی دیگر بد! و به همین خاطر اغلب ماشین بازها لقب مونتاژ شانسی را به کمپانی مونتاژ کننده یعنی مرکان خودرو داده اند؛ البته ناگفته نماند که این کمپانی از همان ابتدا که به مونتاژ دوو و محصولات آن می پرداخت، بسیار کارآمد و برجسته بود و اندک اندک و با گذر زمان کیفیت نهایی محصولات آن رو به افول رفته است که باز در این شرایط هم می توان به یک خودرو با مونتاژ خوب دست پیدا کرد منتها به شرطی که شانس شما خوب باشد.

مصرف سوخت نه چندان ایده آل:

خیلی سخت نیست فهیمدن این موضوع که جی فایو اتومات از جی فایو دستی خیلی بیشتر مصرف سوخت دارد و این در حالیکه است که اغلب ما شاهد مصرف سوخت تقریبا متعادل تا شاید کمی بیشتر در نوع گیربکس ها اتومات خودروها بوده ایم! نکته مصرف سوخت بالای گیربکس اتومات جی فایو مربوط می شود به حجم و نوع موتور به کار رفته در آن؛ در نوع اتومات نوع موتور قدیمی و حجم آن نیز 1800 سی سی می باشد و در نوع دستی نیز نوع موتور جدید تر و حجم آن نیز 1500 سی سی می باشد که می توان به راحتی از این عیب جک جی فایو نیز مطلع شد.

معایب جک j5

پایین بودن خودرو در نوع اتومات آن:

ایران اصلا کشور مناسبی برای کم کردن ارتفاع ماشین از سطح زمین نیست چرا که در تمام مسیرهای درون شهری و برون شهری کشور ما، دست اندازهایی دیده می شوند که حتی اگر با کامیون هم از روی آن ها رد شوید، گمان می کنید کف وسیله نقلیه شما به زمین برخورد کرده است! یکی از معایب جک j5  که به وفور سبب اذیت رانندگان این خودرو چینی شده است، ارتفاع کم آن از سطح زمین در نوع گیربکس اتومات می باشد که سبب شده است در خیلی از مسافت های جاده ای و خیابانی رانندگان نتوانند با اطمینان دست اندازها و چاله چوله های موجود را رد کنند. البته این را نیز باید گفت که در نوع گیربکس دستی این مدل اصلا چنین چیزی وجود ندارد و طبق گفته کرمان موتور، کاهش ارتفاع خودرو بیشتر به دلیل زیبابخشی به این مدل از جی فایو بوده است.

 معایب جک جی 5

حرف پایانی:

چه بخواهید و چه نخواهید، معایب جک j5  همین هایی می باشد که در کل مطلب به آن اشاره کرده ایم که البته هیچ کدامشان مربوط به بخش فنی این نوع از خودروهای چینی نمی باشد و تنها ما سعی کرده ایم تا برجسته ترین عیب های موجود در سری جی فایو را برایتان در این مطلب شرح دهیم؛ حال آنکه در این رنج قیمتی شما در صدد خرید این مدل خودرو و یا دیگر خودروهای چینی و غیر چینی برآیید، امری است کاملا سلیقه ای که بر عهده خود شما می باشد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: