معایب L90 اتومات

0

معایب L90 اتومات

در این مطلب قصد داریم در خصوص معایب L90 اتومات برای شما عزیزان صحبت کنیم و کمی و کاستی های خودرویی که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان و متخصصان در عرصه خودروسازی، یکی از بهترین ها می باشد را برایتان نقد کنیم! L90، تندر نود و یا لوگان همگی نام های مختلفی هستند که در بازار ایران به این ماشین نسبت داده شده اند که در میان تمامی آن ها، نام L90 بیشتر از بقیه مورد استفاده قرار می گیرد.

L90 در سه مدل ای صفر (E0)، ای یک (E1) و ای دو (E2) در بازارهای داخلی ایران موجود می باشد که به ترتیب آپشن ها و امکانات داخلی و خارجی آن ها زیاد می شود. از نظر طبقه بندی خودرویی، L90 در تمام مدل های خود و در هر دون گیربکس دستی و اتوماتش، در رده خودروهای کلاس B  جهان قرار می گیرد. این خودرو که حاصل طراحی و تولید کمپانی رنو فرانسه می باشد، به کشورهای زیادی از جمله روسیه، برزیل، کلمبیا، هند، مراکش، آفریقای جنوبی و غیره صادر شده است و سرانجام وارد بازار آشفته خودروها داخلی ایران نیز شده است. L90 مونتاژ شده توسط دو شرکت مشهور داخلی  به نام های ایران خودرو وپارس خودرو می باشد.

معایب L90 اتومات

صاحب امتیاز L90:

داچیا رومانی که شرکتی است زیر مجموعه کمپانی رنو فرانسه، به صراحت اعلام کرده است که هدف از طراحی و تولید چنین خودرویی رسیدن به یک محصول مقرون به صرفه از جهات مختلف به ویژه اقتصادی و سوختی بوده است و عنوان کرده که اکنون به دلیل استقابل مناسب کشورهای گوناگون از این محصول،  بسیار خشنود هستیم که توانسته ایم به این مهم دست پیدا نماییم؛

L90 در همان روزهای نخست ورود خود به ایران با استقبال عجیبی از سوی خریداران مواجه نشد اما تا دلتان بخواهد کارشناسان از این مدل خودرو تعریف و تمجید کردند تا رفته رفته یک ماشین نه چندان زیبا از نظر ظاهری، به یک سوپرایز در بازار خرید و فروش خودروهای ایران بدل شود! البته ناگفته نماند که L90 اتومات و غیر اتومات از قدرت مقاومتی بهتری نسبت به سایر مدل های خودرو در ایران برخوردار است و توانسته موفق به اخذ دریافت سه ستاره ایمنی از موسسه معتبر ENCAP که در اروپا بسیار مطرح می باشد، بشود. حال بهتر است به جای صحبت های حاشیه ای برویم سر اصل مطلب یعنی معایب L90 اتومات:

1- نبود سیستم صوتی مناسب بر روی خودرو:

یکی معایب L90 اتومات که در بخش آپشن ها و امکانات آن قرا گرفته و بسیار مورد توجه عمده خریداران این خودرو، واقع شده است، توجه به سیستم های صوتی نصب شده بر روی ماشین ها می باشد؛ البته آن ها خود می دانند که برای داشتن یک صدای مطلوب باید کمی دست در جیب کنند و به اوضاع صوت خودرو مورد نظرشان کمی رسیدگی کنند اما اینکه مثلا شما با خرید خودرویی همچون L90 اتومات که قطعا از مدل های بالای این سری از خودروهای فرانسوی است با یک سیستم پخش صوتی حتی پایین تر از سطح انتظار رو به رو شوید نیز قطعا نمی تواند برای شما بی اهمیت باشد؟!

در سیستم صوتی این مدل هیچ گونه جای پورتی برای اتصال گوشی به جز (AUX) در نظر گرفته نشده است و حتی شما نمی توانید از طریق بلوتوث، آهنگ های آرشیو شده و مورد علاقه خودتان را در ماشین گوش دهید! ضمن اینکه ایجاد مکالمه از طریق اینم مدل خودرو نیز غیر ممکن است و اگر از جمله علاقه مندان به سیستم های صوتی اتومیل هستید، بهتر است پیش از خرید L90 اتومات، به فکر تعویض و یا ارتقا سیستم صوتی آن باشید!

معایب L90 اتومات

2- دید محدود نسبت به قسمت های عقب خودرو:

L90 از جمله خودروهایی است که با محدودیت های زیادی در نواحی عقب خود برخوردار است و به راحتی می توان حتی بدون نشستن پشت فرمان آن، به این مطلب پی برد! ظاهر خودرو به گونه دیزاین شده است که عدم وجود تصاویری کافی در آینه جلو سبب افزایش میزان خطر تصادفات مختلف برای رانندگان خودرهای L90 می شود؛ بالا بودن بیش از اندازه درب صندوق این مدل خودروها دلیلی اصلی محدودیت ایجاد کردن برای دید رانندگان شده است و بی تعارف باید گفت اگر راننده ای که به تازگی موفق به اخذ گواهینامه شده است پشت فرمان آن بنشیند، به سختی می تواند دنده عقب بگیرد!

معایب L90 اتومات

3- صندلی های نامناسب خودرو:

اگر در داخل خودرو L90 نشسته باشید، متوجه ناراحت بودن آن ها می شوید! صندلی های این خودرو آنقدر بد شکل و به صورت خیلی ساده و پیش پا افتاده طراحی و در نظر گرفته شده اند که بسیاری از خریداران لقب نیکمت های پارکی را به صندلی های این خودرو فرانسوی اعطا نموده اند.

معمولا صندلی های یک وسیله نقلیه باید برای طی کردن مسافت های طولانی و ایجاد حس خوب رضایت بخشی و راحتی به سرنشینان طراحی و نصب شوند اما مثل اینکه توجه به مقرون به صرفه درآوردن خودرو از لحاظ های اقتصادی و به دست آوردن سود بیشتر از صادر کردن این خودرو، سبب شده است تا کمپانی صاحب امتیاز L90 خیلی به فکر گذاشتن صندلی های نرم و راحت برای این خودرو نباشد و در عوضش، برای تمامی سرنشینان خودرو سقفی بلند تر را در نظر بگیرد که البته این هم نوعی هوشمندی و ابتکار به حساب می رود!

معایب L90 اتومات

4- طراحی ضعیف در بخش های داخلی و خارجی خودرو:

بی تردید L90 یکی از زشت ترین خودروهایی موجود در بازار داخلی ایران است! این خودرو نه تنها در بخش های خارجی خود بدون هیچ گونه ظرافت و زیبایی است، بلکه در بخش های داخلی هم خیلی حرف زیادی برای گفتن باقی نگذاشته است! طراحی های بسیار ساده در بخش آپشن و تو دری ها و در کل کل قسمت های خودرو سبب گشته تا بسیاری از خریداران خودروهای موجود دراین رنج قیمت به جای خرید L90 گزینه های دیگری را مورد بررسی قرار دهند و در حد امکان از خرید این خودرو، صرفه نظر کنند؛

البته در چند وقت اخیر با ایده پردازی و طرح های نوینی از سوی خودروسازان خوش ذوق داخلی تغییراتی بر روی این مدل، تحت نام تندر پارس ایجاد شده است که به گفته برخی ها بهتر و به گفته برخی دیگر، زشت تر شده است! با تمام این ها، باید گفت که اگر واقعا خریدار با دقت و منطقی باشید، آپشن های موجود در خودروهای داخلی را زیباتر از آپشن های L90 اتومات و غیر اتومات آن خواهید دید.

معایب L90 اتومات

5- گرانی قطعات یدکی خودرو:

L90 در کل ماشین کم مصرف و استهلاک نخوری در اصطلاح می باشد اما این سبب نمی شود تا از کنار قیمت های گزاف قطعات آن به راحتی بگذریم و به قیمت های بالای برخی از آن ها اصلا توجهی نکنیم! L90 در بازار لوازم و قعطات یدکی یک خودرو سربلند است چرا که شما با کمال افتخار می توانید سرتان را بالا بگیرید و بگویید که فلان مقدار خرج ماشین خود کردید و خاطر جمع باشید که کمتر خودرویی در این رنج قیمتی، از قطعاتی با این هزینه ها برخوردار می باشند.

معایب L90 اتومات

6- امکانات متفاوت خودرو:

L90 در سه مدل ای صفر (E0)، ای یک (E1) و ای دو (E2) طراحی و تولید شده است که به ترتیب افزایش اعداد، امکانات رفاهی خودرو نیز افزایش می یابد. در مدل (E0) تقریبا شما با هیچ آپشن و امکانات به خصوصی مواجه نمی شوید، از عدم وجود منبع نوری در قسمت داشبورد گرفته تا شیشه های بالابر دستی و موارد دیگری از این قبیل که سبب می شوند شما تنها یک خودرو برای عبور و مرور در سطح شهر را خریداری کرده  باشید؛ راه تشخیص این مدل از دیگر مدل های L90 نیز سپر جلو آن است که تمام مشکی رنگ است و البته می توان از روی ظاهر بد شکل رینگ های خودرو نیز به این مدل دست پیدا نمود.

معایب L90 اتومات

L90 E1:

ال نود (E1) به نسبت ال نود (E0) تقریبا یک رقیب همیشه برنده است! این مدل خودرو از آپشن های زیاد و همچنین امکانات فراوانی برخوردار  است و باید گفت همچون مدل قبلی تنها راه دستیابی به مدل آن، مشاهده سپر آن است که به رنگ بدنه با جلو شبکه مشکی است و پر است از امکاناتی گسترده همچون:

 • وجود یک عدد کیشه هوا برای راننده خودرو
 • سیستم های پایداری و کمک راننده: ترمز ضد قفل ABS
 • سیستم های امنیتی و حفاظتی همچون سامانه ضد سرقت ،قفل مرکزی با ریموت رادیویی
 • سیستم فرمان و هدایت پذیری هیدرولیکی با قدرت کمکی
 • فرمان سه شاخه ای برای کنترل بهتر
 • سیستمهای تهویه مطبوع به صورت کنترل دستی
 • سیستم صوتی و تصویری: رادیو پخش CD به همراه پخش MP3
 • سیستم تنظیم صندلی های جلو به صورت دستی
 • سیستم جا به جایی آینده های به صورت دستی با قابلیت تا شوندگی
 • سیستم بالابر شیشه های سرنشینان جلو
 • سیستم روشنایی با قابلیت تنظیم زاویه نور
 • سیستم روشنایی عقب همراه با چراغ مه شکن به همراه چراغ سوم ترمز
 • مجهز به سنسورهای هوشمند و چراغ هشداردهنده عیب یاب موتور

معایب L90 اتومات

L90 E2:

و اما ال نود (E2) که از دو مدل قبلی مجهز تر و کامل تراست و می توان عنوان کرد که در میان طرفداران ال نود از مشتریان و خریداران بیشتری برخوردار می باشد. برای تشخیص این مدل نیز باید به قسمت سپر خودرو نگاه کرد زیرا سپر (E2) هم رنگ با رنگ بدنه خودرو و همچنین جلو شبکه آن نیز به رنگ بدنه خودرو می باشد و همچون مدل قبلی خود در دو گیربکس دستی و اتومات در بازارهای ایران با قیمتی شناور موجود می باشد! این مدل دارای امکاناتی نظیر:

 • وجود دو عدد کیسه هوا برای سرنشینان جلو
 • سیستم های پایداری و کمک راننده: ABS دارای ۴ کاناله به همراه EBD
 • سیستم های امنیتی و حفاظتی: سامانه ضد سرقت ،قفل مرکزی با ریموت رادیویی
 • سیستم فرمان و هدایت پذیری هیدرولیکی با قدرت کمکی
 • فرمان سه شاخه ای برای کنترل بهتر
 • سیستمهای تهویه مطبوع به صورت کنترل دستی
 • سیستم صوتی و تصویری: رادیو CD به همراه MP3 به همراه ۴ بلند گو
 • سیستمهای مولتی مدیا که دارای نمایشگر چند منظوره جهت نمایش اطلاعات سفر و اطلاعات راننده
 • تنظیم صندلیهای جلو به صورت دستی و تنظیم پشت سری صندلیهای جلو به صورت برقی  همراه با قابلیت تنظیم ارتفاع برای صندلی راننده
 • دارای سیستم برقی برای تنظیم نمودن آینه های بغل
 • سیستم بالابر شیشه های جلو و عقب به صورت برقی
 • سیستم چراغهای جلو با قابلیت تنظیم زاویه نور و همچنین مه شکن جلو
 • سیستم روشنایی عقب همراه با چراغ مه شکن به همراه چراغ سوم ترمز
 • مجهز به سنسورهای هوشمند و چراغ هشدار دهنده عیب یاب موتور

معایب L90 اتومات

Leave A Reply

Your email address will not be published.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: