مقایسه ی تیپ های 206 SD

0

جوان پسندِ خانوادگی! این عنوانی است که همیشه برای پژو 206 SD به کار می برم. یادم می آید وقتی که در سال 1380 تازه مدل هاچ بک پژو 206 به بازار آمده بود، انگار توی بازار طوفانی به پا کرد. همه دوست داشتند یکی بخرند. در سال 2001 تا 2003 پرفروش ترین خودروی اروپا هم شد! همین آمار جزئی برای اثبات پرطرفدار بودن این خودروی محبوب کافی است. در این مقاله قصد داریم به بررسی این خودروی پرطرفدار بپردازیم.

تاریخچه ای مختصر از پژو 206 SD:

پژو 205 که قبل از پژو 206 به بازار آمد، با استقبال خوبی مواجه نشد. به همین علت کارخانه ی پژو، خودرویی جوان پسند با آپشن های متعدد و با طراحی امروزی طراحی کرد و در سال 1998 میلادی که برابر است با  سال 1377 شمسی، به بازار عرضه کرد. همانطور که در مقدمه بیان کردم، این خودرو در یک جمله بازار را منفجر کرد! البته کارخانه ی پژو در سال 2010 تولید این خودرو را متوقف کرد و تولید خودروی 207 را جایگزین آن کرد ولی همچنان در کشور هایی مثل ایران،پژو 206 روی خط تولید است.

در سال 2005 میلادی، کارخانه ی ایران خودرو تصمیم گرفت تا بازار هدف این خودرو را کمی از محدودیت در بیاورد. به همین علت با همکاری شرکت پژو و مهندسین ایران خودرو ، خودروی پژو 206 SD برای استفاده ی خانواده ها طراحی شد. اکنون که چند سالی از تولید پژو 206 SD می گذرد،این خودرو یکی از با کیفیت ترین خودرو های ساخت داخل می باشد که توانسته است در این چند سال رضایت اغلب مشتریان خود را جلب کند.

مقایسه ی پژو 206 هاچ بک با پژو 206 SD:

اولین تفاوتی که نظر مارا به خود جلب می کند این است که به علت افزایش وزن خودرو در مدل صندوقدار، با شتاب کمتری نسبت به مدل هاچ بک روبرو هستیم. ولی با افزایش فضای صندوق عقب این موضوع روشن تر می شود که این خودرو، یک خودروی کاملا خانوادگی است. همچنین برای صرفه جویی در هزینه ها، از سیستم گازسوز برای مدل صندوقدار استفاده شده است. از دیگر تغییرات مثبت می توان به تقویت سیستم تعلیق و فنر بندی عقب اشاره کرد که سبب آسایش بیشتر برای سرنشینان عقب خودرو شده است.

انواع تیپ های پژو 206 SD:

این خودرو در 6 مدل مختلف (V1,V2,V8,V9,V10,V20)  به بازار آمد که در زیر به شرح هر یک می پردازیم:

مدل V1:

این مدل از پژو 206 SD ، شباهت زیادی به 206 تیپ دو هاچ بک دارد. نیروی پیشرانه ی این خودرو را یک موتور TU5 با حجم 1600 سی سی با 16 سوپاپ  تامین می کند. این مدل از جعبه دنده پنج سرعته دستی استفاده می کند و به گفته کارخانه، حداکثر سرعتی که می توان با آن رانندگی کرد 193 کیلومتر بر ساعت است. این مدل از سیستم ترمز های دیسکی خنک شونده در جلو و سیستم ترمز دیسکی در عقب استفاده می کند.

مدل V2:

این مدل بیشترین شباهت را به مدل V1 دارد و تنها تفاوتی که می توان به آن اشاره کرد موتور این خودرو است که TU5 پایه گازسوز می باشد. مصرف سوخت ترکیبی این خودرو با بنزین 7.4 لیتر در هر 100 کیلومتر و با گاز 7.5 متر مکعب در هر 100 کیلومتر است. همچنین این مدل و مدل V1 از کیسه هوای سرنشینان جلو بهره نمی برند.

پژو SD 206
پژو SD 206

مدل V8:

فول آپشن! این مدل که همانند مدل V1 از پیشرانه ی TU5 با حجم 1600 سی سی بهره می برد، در هر 100 کیلومتر 6.6 لیتر بنزین مصرف می کند. از آپشن های این خودرو می توان به آینه های جانبی برقی با قاب رنگی و حسگر دماسنج اشاره کرد. همچنین این مدل مجهز به سیستم تهویه هوای اتوماتیک است. کیسه ی هوای سرنشینان جلو، پشت سری برای سرنشینان عقب، شیشه بالابر برقی عقب، دماسنج روی داشبورد و بلندگوهای درب عقب از دیگر آپشن های موجود در این مدل می باشند.

مدل V9:

این مدل، در حقیقت همان V8 است با یک تفاوت! مدل V9 از جعبه دنده ی اتوماتیک چهارسرعته استفاده می کند و تنها همین مدل، از این آپشن بهره مند است. در بین مدل های صندوقدار، مدل V9 بیشترین شباهت را به 206 هاچبک تیپ 6 دارد.

مدل V10:

این مدل، همان مدل V8 است با این تفاوت که این مدل از پیشرانه ی گازسوز استفاده می کند.

مدل V20:

این مدل، در حقیقت مدل صندوقدارِ 206 تیپ 2 می باشد. در این مدل از موتور TU3A با حجم 1400 سی سی و 8 سوپاپ استفاده شده است. حداکثر قدرت 75 اسب بخار و حداکثر گشتاور موتور 3.4 دور در دقیقه است. این مدل از جعبه دنده دستی پتج سرعته استفاده می کند و مصرف سوخت ترکیبی 6.4 در هر 100 کیلومتر را دارد. این خودرو تنها مدلی است که از ترمز های عقب کاسه ای و ترمز های جلوی دیسکی استفاده می کند و از آپشن های داخلی مثل شیشه بالابر برقی، دماسنج روی داشبورد و بلندگوهای درب های عقب خبری نیست.

نتیجه گیری:

اگر به دنبال مدلی ارزان قیمت می گردید، V1,V2,V20 می تواند گزینه ی مناسبی برای شما باشد. اگر از رانندگی با خودرویی با گیربکس اتوماتیک لذت می برید، مدل V9 می تواند برای شما گزینه ی مناسبی باشد. اگر هم به دنبال گزینه های گازسوز هستید، مدل های V2,V9 می توانند انتظارات شما را برآورده کنند.

ولی اگر به دنبال یک خودروی آپشنال می گردید، پیشنهاد من به شما، V8 است. چرا که در تحقیقاتی که از فروشندگان خودرو و تعمیرکاران انجام داده ام، بی عیب و نقص ترین مدل 206 صندوق دار را V8 می دانستند. بخصوص اگر به این مساله اشراف داشته باشیم که خودروسازان بعد از سال 2005، با تحریم هایی علیه ایران، مجبور به استفاده از قطعات بی کیفیت چینی و هندی در خودروهای مونتاژ داخل شدند، ترجیح می دهیم تا آسایش را فدای کمتر خرج کردن نکنیم.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: